چگونه مکان Footnote Separator (خط جدا کننده پاورقی) را در Microsoft Office Word

داشتم دنبال این میگشتم که ایا در ورد امکان دارد اندازه شکل یا جدول با توجه به اینکه متن تک ستونه یا دوستونه باشد بزرگتر یا کوچکتر شود هنوز این رو پیدانکرده بودم و نکرده ام که متن زیر را پیدا کردم که خیلی به درد میخوره

مشکل:

چند روز پیش بود که داشتم روی یک فایل Word که مربوط به رزومه کاری ام بود، کار می کردم که توی یکی از قسمت های اون نیاز به ایجاد پاورقی داشتم. خب خیلی راحت و ساده پاورقی رو ایجاد کردم امّا وقتی که اون رو به حالت فارسی (راست به چپ) در آوردم، متن انتقال پیدا کرد اما خطی که جدا کننده متن اصلی از پاورقی هست حرکتی نداشت و هر کاری هم که کردم نتونستم اون رو جابجا کنم در حالی که توی نسخه های قبلی و قدیمی تر Microsoft Word این مشکل رو نداشتم! 

جوابش

بسیاری از دوستان، با این مشکل مواجه بودند که در درج پاورقی، خط جدا کننده پاورقی از متن اصلی را نمیتوانند از سمت چپ به راست و یا بالعکس انتقال دهند.بصورت پیش فرض در نرم افزار word برای این موضوع دسترسی مستقیمی قرار داده نشده است و برای تغییر مکان Footnote Separator می باست پس از درج پاورقی، طبق تصویر زیر وارد نمای Draft شوید و سپس از تب References گزینه Show notes را انتخاب نمائید. سپس از قسمت Footnotes در پایین صفحه گزینه Footnote Separator را انتخاب نموده تا خط جداکننده نمایان گردد، حالا در همین قسمت خط جدا کننده را انتخاب کرده و با کلیدهای Ctrl+R و یا Ctrl+L و یا با استفاده از تب Home خط را به سمت راست و یا چپ انتقال دهید. خوب کار ما تمام شد و هم اکنون می توانید به نمای print layout برگردید. 

Image
/ 0 نظر / 18 بازدید